Számtalan pókervariáci ismert. Itt a 6 legelterjettebb játékvariáció bemutatását találod, csak kattintanod kell az alábbi menüsorban a megfelelő linkre.
Ezen az oldalon az 5 Card Draw Póker játék leírását tanulmányozhatod.
Five Card Draw, a  klasszikus, mindenki által ismert játék. a „hagyományos 5 lapos cserélős póker”. Igen, azzal az egyszerű játékkal, ahol mindenki kap 5 lapot, párat cserél, és a végén showdown.
Tényleg ilyen egyszerű?  Megnyugtatunk, nem az :)
Nyerő kezek megegyeznek a Texas Holdemnél ismertetett kombinációkkal.
Alapvetően 2 típus van drawban, vagy bent marad a 4 joker a kártyában (56 lap), vagy nem (52 lap).


5 Card Draw sajátosságai

Licitstruktúra
Ahogy a hold’em-ben úgy a draw-ban is létezik limites, pot limites és no limit játék. A ma játszott draw játékokban egyébként a kisvak-nagyvak ugyanúgy megtalálható, mint a hold’em-ben vagy az omahában, és a pozíció szerepe ennek megfelelően ugyanúgy igen. Szinte kivétel nélkül ante is van mindenhol, vak nagyságától függetlenül.
A cserék száma és módja
A cserék számánál általában az egy csere az elterjedt, de létezik két cserés játékvariáció is. A csere módja alatt alapvetően azt értjük, hogy maximum hány lapot lehet cserélni, illetve hogy van-e lehetőség open (helyenként auf) jellegű cserére. Az open csere azt jelenti, hogy a cserélni kívánó játékos a felhúzandó lapot felfordítja, és amennyiben úgy gondolja, hogy nem segítené a lapját, nem köteles a cserét végrehajtani.  A cserélhető lapok száma általában 3-5 között változik, de általánosságban elmondható, hogy a legtöbb játékban a teljes sorcsere is megengedett.
Pozíció
A draw-ban is, mint minden pókerfajtában, kiemelten fontos a pozíció szerepe. A játék cserélős jellege miatt a fullring asztal is zömében 5-6 játékost jelent.
Kiemelten fontos a játék a vakok helyéről. Draw-ban általában sokkal többször fogunk játékban maradni kisvak-nagyvak helyekről, mint hold’em-ben, ugyanis arányaiban ritkább lesz a csere előtti emelés. Ennek megfelelően sokszor érdemes lesz közepes lapokkal (sőt néha egészen rossz kezdőkezekkel) egészíteni kisvakból, ill. könnyebben nyerhetünk rossz lapokkal nagyvakból, lévén a cserével bármikor behúzhatjuk a nyerő lapot úgy, hogy tökéletesen álcázva lesz.